Tag Archives: желби

(ВИДЕО+ФОТО) На четири години беше прогласена за НАЈУБАВО ДЕВОЈЧЕ НА СВЕТОТ: Еве како изгледа денес

Анастасија многумина потсетува на Ирина Шајк Анастасија Књазева беше прогласена за најубаво девојче на светот во 2017 година. Медиумите пишуваа дека таа е наследничка на познатата убавица Ирина Шајк, а стана и најмладата манекенка која се појавила во францускиот Vogue. Прекрасни сини очи, долга кафена коса и ангелско лице, во …

Повеќе »

Сите сакаме да ВЕРУВАМЕ ВО ЧУДА: Изберете ангел и добијте ја пораката што ви ја испраќа!

Сите сакаме да веруваме во чуда! Ако сме позитивни, можеме да привлечеме нешто добро, а со тоа и шансите да ги оствариме нашите соништа се полесни! Можеби е вистинското време да ја решите загатката пред вас, за да добиете порака од ангелот и да дознаете дали вашите желби ќе се …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕКРАСНО – ОСВОИЛ 40 МИЛИОНИ НА ЛОТАРИЈА И ДАЛ ОТКАЗ: Еве што прво си купил, а многумина СЕ ШОКИРАЛЕ кога слушнале што направил за своите деца

Клиф Литл од Северен Квинсленд (Австралија) станал мултимилионер преку ноќ во 2019 година со освојување на премијата на Лото. Едно утро ја вршел својата вообичаена работа и го живеел својот вообичаен живот, следното утро имал 40 милиони долари на неговата сметка. Во интервју за австралиската телевизија „9 News“ тој опиша …

Повеќе »

СЕДУМ СОВЕТИ ЗА СРЕЌЕН ЖИВОТ: Ова важи за сите!

Ако вистината е релативна со она во што верувате, тогаш среќата е директно поврзана со она кон што се стремите. Сите бараат начин да живеат среќен живот – додека во реалноста, потрагата започнува со вас. Среќата не е „пронајдена“. Се реализира. (За сите што превртувате со очите, прочитајте ја горната …

Повеќе »

Тој го има ова на ум: Најчестите машки желби во сексот ќе ве изненадат!

Иако не се премногу перверзни, овие сексуални желби обично остануваат скриени, а се покажало дека повеќето мажи ги имаат. Мислевте дека му дадовте на партнерот се што сака во кревет? Размисли повторно! Тие обично не ги изразуваат овие желби, но често се во нивните фантазии … Изненадување! Иако рутината е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЈЕЛЕНА РОЗГА СИ ЈА ОТВОРИЛА ДУШАТА: Веќе не кријам – имам проблеми со срцето, а веќе немам тироидна жлезда…

Таа открила и дека со оглед на тоа што похотливиот маж кој ја демнел една година добил судска казна, таа спие помирно, но стравот и понатаму е присутен. Јелена Розга дефинитивно има причина да биде среќна бидејќи конечно се оствари она што го чекала шест години! Поради соработката со регионалниот …

Повеќе »

ИСКРЕНО – „Тоа беше најголем удар во мојот живот“: Сузана Манчиќ проговорила за најголемото разочарување!

Таа не го остварила својот најголем сон… Сузана Манчиќ важи за една од најубавите жени на нашите простори и иако се прослави како водителка и актерка, нејзината неисполнета желба останала да с ебави со балет. Полна со ентузијазам, решила да си ја испроба среќата, но тие соништа многу бргу биле …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Оливија Њутн Џон, се бори со четврт стадиум на канцер а на сите им посакала МНОГУ ЗДРАВЈЕ!

Актерката Оливија Њутн Џон испрати инспиративна порака до фановите додека ја продолжува храбрата битка со четвртиот стадиум на рак на дојка. Рвездата на филмот „Брилијантин“ изјави дека сака да и се обрати на јавноста со цел да обезбеди надеж по оваа тешка година за целиот свет. На видео објавено на …

Повеќе »

(ФОТО) Актерската ѕвезда се подготвува за најлошото: „Подготвив облека за погребот. Сакам да бидам убава!“

Актерката, 49-годишната Шенон Доерти во моментов минува низ тешка битка со малигна болест, а последните недели јавноста се соочува со сериозноста на нејзината сопствена здравствена состојба. Популарната Бренда, sвезда на хит серијата од 90-тите „Беверли Хилс 9021“, неодамна призна пред јавноста дека пишува проштални писма и снима видеа за своите …

Повеќе »