(ВИДЕО+ФОТО) На четири години беше прогласена за НАЈУБАВО ДЕВОЈЧЕ НА СВЕТОТ: Еве како изгледа денес

Анастасија многумина потсетува на Ирина Шајк
Анастасија Књазева беше прогласена за најубаво девојче на светот во 2017 година. Медиумите пишуваа дека таа е наследничка на познатата убавица Ирина Шајк, а стана и најмладата манекенка која се појавила во францускиот Vogue.
Прекрасни сини очи, долга кафена коса и ангелско лице, во комбинација со неверојатна харизма, ги освоија срцата на луѓето ширум светот.
Шест години подоцна, Анастасија има дури 1,1 милион следбеници на Инстаграм и живее како нејзините врсници.
Таа се обидува да најде баланс помеѓу манекенството и нејзината училишна работа. Таа оди на часови по англиски јазик и танц, а една од нејзините најголеми страсти е пеењето. Таа вели дека сака да стане слаткарка или ветеринар.
Нејзините желби изненадиле многумина бидејќи сите очекувале дека малата Анастасија дефинитивно ќе сака да остане во јавниот свет и да изгради кариера како модел, можеби ТВ лице или актерка. Сепак, најважно е што сака и да биде среќна и исполнета во својот избор.

Како сето тоа започнало?
Анастасија ја започнала својата манекенска кариера кога имала само две и пол години, а веќе била многу позната на четири години. Многу брендови се заљубиле во неа бидејќи пред камерите се однесувала природно.
Нејзината мајка го отворила својот профил на Инстаграм во 2015 година и почнала да ја промовира својата ќерка.
Во 2017 година „Дејли мејл“ ја прогласил за најубаво девојче на светот. Јавноста била воодушевена од нејзините црти на лицето и величествените сини очи, а во 2018 година беше на петтото место на листата на најубави деца во светот според „L’Officiel“. Таа потпишала договори со многу познати брендови за облека и се вработила како водителка во ТВ емисии и имала улоги во некои филмови.Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

,,Гласна тишина” – самостојна изложба на младата визуелена уметница Мартина Спасовска

Вечерва со почеток од 20:00 часот во фоајето на Центарот за Култура Трајко Прокопиев во …