Tag Archives: втор роденден

(ФОТО) Подарок кој може да промени се: Ќерката на принцот Хари добила специјално изненадување од кралот Чарлс

Подарокот што ќе го добие принцезата може да значи помирување меѓу Хари и кралот Чарлс. Ќерката на принцот Хари и Меган Маркл, Лилибет Дијана го прослави својот втор роденден, а по тој повод кралот Чарлс решил да и подари посебен подарок. Иако првиот роденден на своето најмало дете го прославија …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Луис го прославил вториот роденден: Мама, Кејт Мидлтон го сликала славеникот!

Најмалото дете на принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон го прослави својот втор роденден. На слаткиот принц Луис, мама му подготви специјално изненадување, иако годинашната прослава е во тесниот круг на семејството поради мерките за заштита од вирусот корона… Најновите фотографии на двегодишниот принц Луис го обиколија светот. Симпатичниот најмлад …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како минуваат годините: Тамара го прослави вториот роденден на ќерката Хана

Како вчера да беше кога популарната пејачка Тамара Тодевска на свет ја донесе ќерката Хана, но… Тамара Тодевска и Александар Димитровски – Мачка го прославија вториот роденден на ќеркичката Хана. Темата на детската роденденска забава била Мини Маус, а славната пејачка и малото девојче беа облечени во складни стајлинзи кои …

Повеќе »