Tag Archives: молба

(ВИДЕО) Мачка која го моли сопственикот да ја гали станала хит на интернет

Мачките сакаат да се галат, но само кога се расположени за тоа. Исто така, тие не сакаат да бидат игнорирани и кога ќе побараат ваша нежност, сопственикот едноставно мора да ја обезбеди. Видеото во кое мачката го тапка сопственикот по рамото додека не ја погали стана хит на социјалните мрежи. …

Повеќе »

(ФОТО) Ги замолил соседите да ја намалат „љубовната бучава“: Реакциите воодушевиле!

На социјалните мрежи кружи натпис од зграда во Србија, каде што еден од станарите им оставил порака на своите соседи „да ја намалат љубовната врева преку ден и ноќ“. „Поддршка за љубовниците“, „Само продолжете“, „Ги молиме да продолжат со сите сили“, се дел од пораките што ги добиле љбовниците. tagujte …

Повеќе »

(ФОТО) Тајчи: „Сопругот имаше посебна молба за мене пред да почине!“

„Секогаш беше подготвен да се заземе за оние кои ‘губат’. Пред да почине, тој ме замоли да се погрижам дека на нашите момчиња нема да им зборувам не само за неговата величина, туку и за неговите борби. Тој секогаш бараше начини да им помогне на другите, дури и и во …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОЛБА ОД СРЦЕ: Ѓоко Ѓорчев со апел да бидеме одговорни и да носиме маски!

Секој ден сме сведоци на грди бројки за заболени и починати од ковид-19 во нашата земја…. секој ден слушаме како од МЗ апелираат да се носат заштитни маски и да се држи социјалното растојание… Денес со молба и тоа молба од срце на јавноста и се обрати и нашиот популарен …

Повеќе »

(ФОТО) Напатеното бебе сега се бори за живот поради корона вирусот:„Молете се за неа, таа ни е се!“

Брачна двојка во Велика Британија ја објави приказната за нивната шестмесечна ќерка, која поради корона вирусот се бори за кислород, и тоа само три месеци по тешката операција на срцето. Ерин Бејтс, која имала само 2,3 кг кога се родила, се борела со респираторни проблеми уште од раѓање и преживеала …

Повеќе »

Внуката на чичко Пепи со емотивна порака: Внимавајте на луѓето со деменција!

Еден од последните случаи на исчезнато лице беше за чичко Пепи по кого се трагаше со недели. За жал, не беше пронајден чичко Пепи туку неговото тело… По веста дека исчезнатиот чичко Пепи од Скопје по кого се трагаше речиси две недели е пронајден мртов во водите на реката Лепенец, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трамп се обидел да ја фати Меланија за рака – тоа што таа го направила е тешко да се гледа!

За време на посетата на францускиот претседателски пар на Белата куќа, Доналд Трамп повторно се обидел да ја фати Меланија за рака и повторно не минал добро. И, не само што не минал добро туку снимката од неговиот очајнички обид Меланија да го прифати неговиот допир може да се опише …

Повеќе »