Tag Archives: миранда кер

(ФОТО) Познати парови кои се чувале за првата брачна ноќ

Можеби идејата за „чување“ за првата брачна ноќ е одамна застарена, но тоа им се допаѓа на некои парови – дури и на некои кои се во шоу-бизнис приказната. Адријана Лима и Марко Јариќ   View this post on Instagram   A post shared by 2000+ (@zanimljive_dvehiljadite) „Сексот е за …

Повеќе »

(ФОТО) „Тешки“ милијарди долари: Тие се славни и богати а нивните мажи се уште побогати!

Неретко глумиците за свои животни партнери избираат успешни бизнисмени…Една од нив е Селма Хаек која и самата е успешна продуцентка и глумица па на нејзиниот сопруг му требаше доста време да ја освои откако таа еднаш ја прекина свршувачката и покрај раѓањето на ќерката… Кајли Куоко е втора најплатена телевизиска …

Повеќе »

(ФОТО) Секоја има свој фактор: Тие се меѓу најубавите на светот

Крајот на годината донесува разни листи, меѓу кои и оние за најубавите луѓе на светот. Овие 13. дами според гласањето на 150.000 корисници на платформата rankong.com се прогласени за најзгодни… Кристен Бел Иако не е „развикана“, убавата русокоса, заслужено се нашла на листата. А, дека е успешна комичарка покажала во …

Повеќе »

Приватна готвачка открива што навистина јадат славните „слабички“ дами – некои работи ќе ве згрозат

Бившата готвачка на глумицата Гвинет Палтроу проговорила за нејзината исхрана и оброци кои и’ ги подготвувала. Како што вели Кејт Мекалон, таа најчесто бирала „трева и зеленчук“. Познатата готвачка меѓу клиентите имала и познати од други сфери. Соработувала со Миранда Кер, Стивен Спилберг, а за Гвинет готвела додека била во …

Повеќе »