Tag Archives: Мбапе

Tutosport: Ако Мбапе оди во Реал, Кристијано ќе заминево Париз

Според торински Тутоспорт, Кристијано Роналдо е на излезната врата од Јувентус, а ваквиот трансфер е уште поверојатен доколку трансферот за кој сите зборуваат се случи во Париз. Килијан Мбапе, наводно, ги известил челниците на Пари Сен Жmермен дека не сака повеќе да игра за тој клуб по 2022. година, кога …

Повеќе »

Нов рекорд за Мбапе со кој „го симна“ и Меси!

Фудбалерите на ПСЖ се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите, а главната надеж на парижаните, Килијан Мбапе, повторно го собори рекордот со погодокот од белата точка. Голот од 31-та минута на натпреварот на „Паркот на принцовите“ беше 25-ти во Лигата на шампионите и со тоа стана најмладиот играч кој …

Повеќе »

Повеќе нема дилеми: Мбапе избрал каде сака да игра!

Сеуште не е познато кога ќе биде изводливо… Повеќе не постои дилема за тоа што сака Килијан Мбапе. Нему близок човек се огласил за шпанска „Марка“ и потврдил – „Мбапе сака да се пресели во Реал Мадрид. Точно, заради ситуацијата со коронавирус, ова тешко ќе се случи летово, но јасно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кога ќе се сретнат 400 милиони евра:Еве како изгледала средбата на Мбапе и Нејмар

„Пресреќен сум што ќе играм во ист тим со Нејмар. Сите знаеме за како мајстор станува збор. Мојата цел е да постигнам што повеќе голови и да му помогнам на Нејмар да ја освои Златната топка“ вели Мбапе. Нејмар го сруши светскиот рекорд кога за 222. милиони евра пристигна во …

Повеќе »