Tag Archives: марија шерифовиќ

АПЕЛ ПОСЛЕ ХОРОРОТ – Масакрот во Белград како предупредување, познати личности од Србија велат: Дали некој ќе му помогне на болното општество?

Масакрот што го изврши ученик во основно училиште во Белград го шокираше регионот, а во оваа прилика се јавија бројни познати личности да изразат сочувство до семејствата на жртвите и порачаа дека општеството сноси одговорност за тоа што се случи. Додека многумина мислеа дека оружјето и масакрите во училиштата се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Шерифовиќ со еден потег ги воодушевила фановите: „Жена со најголемото срце на светот“

МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ на својот Инстаграм профил официјално најави нов албум, а потоа откри уште една информација која ги воодушеви фановите. „Време е за нов албум, да, луѓе мои, официјално е! Признавам, избрав 90 проценти од песните што ќе се најдат на мојот нов студиски албум, но за сите луѓе чиј …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Е**НА ГОДИНА“ – „Кои се ѕверовите, кои се луѓето?“ Остра критика на модерното општество во новиот спот на Марија Шерифовиќ

Српската пејачка Марија Шерифовиќ по петгодишна пауза објави нова песна наречена „Добар ви ден“, а песната и самиот спот носат остра критика на модерното општество и светот, кој „наликува на џунгла, без навестување за фер-плеј“. Марија Шерифовиќ ја најави својата нова песна со прилично криптични пораки во кои ја осудува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ И ЈА ИСПОЛНИЛА ЖЕЛБАТА – Марија Шерифовиќ одбила да биде ментор на трансродовата натпреварувачка: „Јас сум се што ти не си!“

Српската пејачка Марија Шерифовиќ, која долги години е составен дел од жирито на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, одбила да биде ментор на првата трансродова натпреварувачка која се појави во ова шоу. Имено, последната емисија од регионалната емисија ја одбележа првото појавување на трансродовата личност, поточно Алина Јухарт од Словенија, која …

Повеќе »

(ФОТО) Загрижена јавност: Марија Шерифовиќ приклучена на кислород

Судејќи по најновата фотографија која кружи на социјалните мрежи, здравјето на Марија Шерифовиќ е сериозно нарушено. Марија не објаснила зошто ја носи маската, а дека не е добра покажала и само со еден опис: „Ух“. Медиумите пренесуваат дека Марија е во болница, но пејачката не ја потврди оваа информација. Дали …

Повеќе »

(ФОТО) Главна sвезда на Инстаграм: Марија Шерифовиќ се соблекла во бикини!

Членот на жирито на „Звездите Гранд“, Марија Шерифовиќ си дала одмор, а на одмор е со своите натпреварувачи. Победникот на музичкиот натпревар, Махир Мулалиќ, ја снимил својата менторка во базенот, во костим за капење, а кадрите се полн погодок, бидејќи Шерифовиќ ретко можеше да се види во ова издание. Додека …

Повеќе »

Секоја чест – Неверојатно но вистинито: На онлајн концертот на Марија Шерифовиќ биле собрани 166.666 евра за лекување на малечката Миња

Синоќа, Марија Шерифовиќ го одржа својот хуманитарен онлајн концерт на платформата „YOUBOX“. Цената на билетот била СМС порака за лекување на малата Миња Матиќ, а наводно биле испратени над 100. илјади пораки, што значи дека, на овој начин, биле собрани околу 20.000.000 динари (околу 166.666 евра). Иако концертот прво бил …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИРИТО НА „ЅВЕЗДИ НА ГРАНД“ прави забава – но за големи пари: Марија Шерифовиќ за своето „судење“ наредната сезона ќе добие 150.000 евра!

Со години ги забавуваат гледачите пред малите екрани. На моменти, а се трудат да ги има во секоја епизода, прават вистински кавги, иако се знае дека е СЕ’ ИЗРЕЖИРАНО – само да се зборува за емисијата… Ним се чини и не им е битно какви кандидати ќе имаат, можеби и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Шерифовиќ откажала концерт во Бања Лука:„Сите знаеме зошто!“

Српската пејачка Марија шерифовиќ го откажала концертот во Бања Лука, а за тоа фановите ги известила на Твитер. „Луѓе, само мал апдејт, решивме поради ситуацијата која моментално владее во Бања Лука, а сите знаеме за што станува збор, да го откажеме концертот. Така што, ќе се видиме некогаш кога ќе …

Повеќе »