Tag Archives: марија шерифовиќ

Секоја чест – Неверојатно но вистинито: На онлајн концертот на Марија Шерифовиќ биле собрани 166.666 евра за лекување на малечката Миња

Синоќа, Марија Шерифовиќ го одржа својот хуманитарен онлајн концерт на платформата „YOUBOX“. Цената на билетот била СМС порака за лекување на малата Миња Матиќ, а наводно биле испратени над 100. илјади пораки, што значи дека, на овој начин, биле собрани околу 20.000.000 динари (околу 166.666 евра). Иако концертот прво бил …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИРИТО НА „ЅВЕЗДИ НА ГРАНД“ прави забава – но за големи пари: Марија Шерифовиќ за своето „судење“ наредната сезона ќе добие 150.000 евра!

Со години ги забавуваат гледачите пред малите екрани. На моменти, а се трудат да ги има во секоја епизода, прават вистински кавги, иако се знае дека е СЕ’ ИЗРЕЖИРАНО – само да се зборува за емисијата… Ним се чини и не им е битно какви кандидати ќе имаат, можеби и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Шерифовиќ откажала концерт во Бања Лука:„Сите знаеме зошто!“

Српската пејачка Марија шерифовиќ го откажала концертот во Бања Лука, а за тоа фановите ги известила на Твитер. „Луѓе, само мал апдејт, решивме поради ситуацијата која моментално владее во Бања Лука, а сите знаеме за што станува збор, да го откажеме концертот. Така што, ќе се видиме некогаш кога ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Ретко или воопшто не се гледа: Марија Шерифовиќ во бикини!

Позната е како многу строг член на жирито, по своето неконвенционално однесување, редовно во панталони и маички… Обожавателите во Македонија ќе можат да ја видат на концертот во Охрид (на 3.август), веднаш по Илинден, а којзнае…можеби и’ ќе се искапе во Охридското езеро, бидејќи со последните фотки Марија Шерифовиќ покажува …

Повеќе »

(ФОТО) Марија Шерифовиќ има своја двојничка во Скопје:Која е девојката која ја збуни познатата пејачка?

Одамна постои тврдење дека секој човек на светот си има свој двојник. Неодамна на каналот ТЛЦ имаше и емисија по тој повод – беа најдени најсличните двојници во светот. Е, според тоа и популарната Марија Шерифовиќ си има своја двојничка и тоа во Скопје. А, ја запозна неодамна при нејзиното …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Карлеуша повторно прави скандали: Саша Поповиќ „ја навредил“ а таа одговорила на нејзин начин !

Саша Поповиќ сакал да ја изненади Јелена Карлеуша, меѓутоа, тоа не му успеало.Јелена Крлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појавила во „убиствена“ црна комбинација, закопчана од глава до петици, но многу бргу и го напуштила. Таа и Марија Шерифовиќ „лудо“ се забавувале во студиото заедно со Саша Поповиќ, …

Повеќе »