Tag Archives: другарка

НА ГОДИШНИНА НА СМРТТА – Ванеса Брајант: „Коб, направивме се добро, а Џиџи, мама секогаш ќе биде горда на тебе!“

Ванеса објавила трогателно писмо од најдобрата пријателка на Џијана, Обри Калаган Помина една година од трагичната смрт на славниот кошаркар Коби Брајант или Црна Мамба, како што го нарекуваа, и неговата ќерка Џијана. Сопругата на Коби и мајката на Џијана, Ванеса Брајант, вдовицата на Коби и мајката на девојчето Ванеса …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОКОВИ ЗА МЛАДА ДЕВОЈКА: Селфи со пријателка и ја открил мрачната семејна тајна криена 17. години

Животот на Мише Соломон, тогаш средношколка од Кејп Таун во Јужна Африка, од темели се променил во 2015. година откако во нејзиното училиште пристигнала нова ученичка.На 17. годишната школските колеги и зборувале дека новата ученичка Кесиди Нурс, три години помлада, изгледа скоро идентично како неа. Во почетокот на тоа не …

Повеќе »

(ФОТО) Ексклузивно: Која е убавицата покрај Ване Марковски!

На македонските портали се појави информација за Ване Марковски и неговата девојка…И, секако, тоа го предизвика интересот на јавноста бидејќи популарниот ТВ водител ретко кога во јавност се појавува со девојката… Особено што Ване Маркоски е добро познат лик од утринската емисија „Здраво Македонијо“ на Канал 5 телевизија и преку …

Повеќе »