Книжевен четврток со македонските великани

Денес во Матица Ексклузив – Паркот на книгите, со почеток во 12:00 часот, Клуб Матица ве поканува на средба со писателите Стојан Тарапуза, Паскал Гилевски, Иван Чаповски и Јован Стрезовски по повод излегувањето на нивните најнови дела во Матица Ексклузив.

Бидете дел од книжевниот четврток со македонските великани.


Ве очекуваме!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …