Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас се родени на денешен ден, но со 25 години разлика – кај нив вистинската љубов не ги брои годините

Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас се родени на ист ден, но со 25 години разлика.

На 25-ти септември, Кетрин слави 54, а нејзиниот сопруг Мајкл Даглас 78 години.


Мајкл Даглас е роден во 1944 година, а актерката е родена во 1969 година. Тие покрај големата разлика, тие имаат еден од најстабилните бракови во Холивуд. Се запознаа во 1996 година на филмски фестивал.

Кетрин многупати има изјавено дека негативните коментари воопшто не ја интересираат.


Но, веројатно тука се покажа народната дека вистинската љубов не ги брои годините.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …