Голем хуманитарен концерт со богата музичка програма денес во Паркот на Франкофонијата

Денес во 12 часот во Паркот на Франкфонија, ќе се одржи хуманитарен концерт на кој ќе се собираат средства за лекување на Кара. Кара Селовска е ученичка во ООУ „Јохан Хајнрих Песталоци“. Има 12 години и поради сериозни компликации е хоспитализирана на клиниката во Барселона, Шпанија. ИТНО сме и потребни! Да и помогнеме да го продолжи лекувањето.

На настанот ќе настапат:


-Хорот на Златно славејче со изведба на „За сите деца да биде сонце“ и „Баш е супер да си дете“,
-Нина Јанева со изведба на Дали ме сакаш“, „Скопје“, „Сите мои слики“,
-Ритмички точки, ученици од ООУ,,Коле Неделковски“ со изведба на „Колумбо“ и „Дајте раце“,
-Бојана Скендеровски со ученици од прво одд ООУ,,Кочо Рацин“ со „Љубов се пишува“,
-Мила Николовска Ѓумар со изведба на „Излажи ме“,
-Кристина Арнаудова со „Среќен роденден“ и „Прашина“,
-Нина Лазаревска,ученичка од ООУ,,Димитер Миладиниов“ со изведба на „Milord“, Edih Paif,
-Драган Мијалковски,
-Рико Санчез (Rico Sanchez) со „Perdoname“, „Historia de amore“, „Ederlezi“,
-Мартина Калевска со „Кармен Бенд“,
-Михаела Стојановска,
-Софија Зафировска,
-Xoр ООУ,,Гоце Делчев‘‘
-Јаков Дренковски со изведба на песната „Скитник“,
-Ритмичка точка ООУ,,11 Октомври“ Другар,
-Xoр ООУ,,11Октомври’’ Bela Ciao,
-Елена Васова Кога те нема,
-Благица Ѕунѕурова Рај,
-ХОР ООУ,, Св. Кирил и Методиј’’ Ова е само наше Скопје,
-Јанг Дади Сара,
-Тамара Тодевска, Хана Димитровска IIб ООУ „Гоце Делчев“ и Јанг Дади во изведба на песната „Его“,
-Тамара ТодевскаТажна љубов среќна песна,
-Џокси во придружба на ученици од ООУ,,ЈХ Песталоци’’ ќе ја изведат „Шарени чадорчиња“,
-Џокси со изведба на „На Велигден се заљубив“.

Ве очекуваме сите за нашата Кара!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Започна снимањето на филмот „Касапско оро“: Политички трилер кој ветува визуелна и емотивно моќна приказна

Денеска на падините на Средно Водно, во драматичен амбиент и со исклучителна филмска екипа, падна …