ДЕНЕШНИОТ ДЕН ВО МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ НАЈТОПОЛ ОД ОВОЈ ТОПОЛ БРАН, А ВОЕДНО И НАЈТОПОЛ ДЕН ДОСЕГА ОВАА ГОДИНА: Температури и до 33 степени

Метео прогноза на Славчо Попоски:

Денешниот ден ќе биде најтопол ден во Македонија од овој топол бран, кога максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 32-33 степени, а времето и понатаму ќе биде стабилно и суво.


Во Скопје и околината исто така ќе имаме стабилно, суво и топло време. Максималната температура во Скопје денес ќе се искачи до околу 31-32 степени.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Концерт на „Мојра“ – џез на кирилица

Вечерва во рамките на фестивалот за литература и општа култура Видик, со почеток во 21:00 …