(ВИДЕО) Универзално тесто за 5. минути: Меко како „душа“ – за сите видови печива!

Нема домаќинка која не сака да подготви нешто месено набрзина. Овој рецепт е токму за таквите намени!
Состојки:
500 мл млеко
5 чаши брашно
1/2 лажичка сол
2 лажици шеќер
11 г квасец
2 лажици масло
Инструкции за деталите ан подготовка погледнете во видеото:


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПРОБАЈТЕ И ВИЕ – Страдате од несоница? Ова се трикови кои ќе ви помогнат побрзо да заспиете

Несоницата е проблем кој погодува многу луѓе ширум светот. Долгорочните проблеми со спиењето можат негативно …