Tag Archives: никола ристески

(ВИДЕО) Актерите од „Врба“ во „Еден на еден“: Рапување, анегдоти, балет – едно друго лице на глумата!

Хит филмот „Врба“ на Милчо Манчевски не ги полни само кино салите туку уште еднаш побуди интерес за македонските актери… Оваа недела, во „Еден на Еден“ гостуваат четири актери од хит-филмот „Врба“ на Милчо Манчевски: Сара Климоска, Никола Ристески, Наталија Теодосиева и Благоја Чоревски – Чоре. Сара и Никола, освен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Стадион“ на Канал 77 ги угости актерите од „Врба“: Отворено за соблекување во филмовите, политика и пари во филмот…

Во „Стадион” на Радио Канал 77 гости беа актерите во најновиот филм на Милчо Манчевски, „Врба” – Никола Ристески и Ненад Нацев, а телефонски во емисијата се вклучија и актерите Наталија Теодосиева и Благој Чоревски, кои, исто така, се дел од кастингот на филмот. Снимањето на „Врба”, соработката со Манчевски, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Почна снимањето на новиот филм „Врба“ на Манчевски: „Важно е делото да те допре, да те расплаче, насмее или налути“

Во Крушевица за потребите на снимањето изградени се два филмски сета, со автентични сценографски решенија во духот на времето, кое режисерот сака да го долови во филмот, а во Штавица ќе се користат веќе постоечки ресурси со дополнително преуредување. Во близина на прилепското село Крушевица започна со снимање „Врба“, шестиот …

Повеќе »