Tag Archives: јувентус

(ФОТО) Gazzeta: „Готово е, Погба има нов клуб!“

ПОЛ ПОГБА ќе потпише за Јувентус, објави La Gazzetta dello Sport. Јувентус без обештетување го доведува францускиот репрезентативец откако му истече договорот со Манчестер Јунајтед. „Срцето секогаш победува… Погба ќе потпише тригодишен договор. Ќе заработува седум и пол милиони евра по сезона, а со можни бонуси може да добие и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Плачење какво не е видено до сега: Ѕвездата на Јувентус не можела да се смири!

ЈУВЕНТУС и Лацио во 37. коло од Серија А одиграа 2:2. Со овој бод гостинот од Рим го потврди пласманот во Лига Европа, со голот на Сергеј Милинковиќ-Савиќ во последните секунди од натпреварот. Јувентус поведе со головите на Душан Влаховиќ од 10. минута и Алваро Мората од 36. минута. Римјаните …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Киелини го напушти теренот со насмевка на лицето кога беше заменет во 17. минута од играта, бидејќи неговиот тим беше во водство. Погледнете го аплаузот од публиката!

Џорџо КИЕЛИНИ беше заменет во 17. минута од натпреварот помеѓу Јувентус и Лацио во Серија А. Тоа беше негов последен меч за Јуве пред навивачите со кои освои девет титули во Серија А и една во Серија Б и вкупно 20 трофеи. .Седумнаесеттата минута во која беше заменет одговара на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роналдо тајно снимен – по тешкиот пораз липал како дете

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо бил неутешен по испаѓањето од Лигата на шампионите додека беше во Јувентус. Португалецот играше за Јувентус од 2018. до 2021. година, кога замина во „Манчестер Јунајтед“ и не успеа да ја освои Европа со „старата дама“. Неодамна беше објавено видео на кое се гледа како Роналдо …

Повеќе »

(ФОТО) Кој се вози зад Роналдо низ Манчестер?

КРИСТИАНО РОНАЛДО сосема очекувано привлекува внимание каде и да се појави во Англија и пошироко. Англиските медиуми го следат секој чекор на Португалецот откако летово пристигна на „Олд Трафорд“ од Јувентус за 25 милиони евра. Следат се’ што прави Роналдо на тренинзите, со кого се дружи и секој негов чекор …

Повеќе »

Починал 17-годишен фудбалер на Јувентус – Погба скршен: „Збогум, мој мал пријателе!“

МЛАДИОТ фудбалер на Јувентус, Брајан Додиен почина на 17 -годишна возраст. Во 2015. година, кога имал само 11. години, на Додиен му бил дијагностициран рак. Таа вест тогаш особено го погодила Пол Погба, кој во тоа време играше за Јувентус. На натпреварот против Торино во декември 2015. година, тој постигна …

Повеќе »

(ФОТО) Велепресврт – Сити се откажал а Роналдо си објавил фотка со дресот на Јунајтед!

Ситуацијата околу Кристијано Роналдо се менува од час во час. Сега Би-Би-Си објави дека Манчестер Сити се откажал од обидот да го ангажира Португалецот и дека Роналдо сега е блиску до враќање во својот поранешен клуб – Манчестер Јунајтед! Тоа е потврдено од Јувентус, Португалецот сака да си замине, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Роналдо си заминал од Јувентус! Сам го претставил дресот на „Манчестер Сити“ уште пред 22. часа!

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО го напушти Јувентус по три години, 134. натпревари и 101. гол. На 36 -годишна возраст, тој се пресели во петтиот клуб во неговата кариера, Манчестер Сити. That's that, then. 😳 — Sky Sports News (@SkySportsNews) August 27, 2021 Вака изгледаше неговото последно утро во Јувентус: Фабрицио Романо, најсигурен …

Повеќе »

Зинедин Зидан го напушта Реал Мадрид и се претпоставува дека ќе продолжи во Јувентус?

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан најверојатно ќе го напушти Реал Мадрид и ќе потпише со Јувентус, пренесуваат европските медиуми. Зидан веќе неделава ќе има состанок со Флорентино Перез по кој би требало да биде објавено дека Французинот заминува од „Сантијаго Бернабеу“.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »