Со еден купен билет на 4 концерти со Фолтин, Нокаут, Гоце Саф, диџеј Чваре и Нина Јанева

Во деновите што доаѓаат во декември, постои хипнотизирачка аура на свечености и забави што му претходат на традиционалниот дочек на Нова Година. Многумина го сакаат токму овој период од годината бидејќи е полн со славење и радост, а музиката и забавата се прибежиште од остриот зимски ветар.
Токму во една ваква атмосфера, Младинскиот културен центар (МКЦ) станува домаќин на спектакуларен настан на 23 декември — прослава соодветно насловена „Ај Ти на журка во МКЦ”

Тоа ќе биде ноќ во која МКЦ ќе се претвори во целовечерен подиум каде присутните ќе уживаат во македонска музика, ќе можат да се препуштат на караоке, разновидни кулинарски задоволства и бесплатни пијалоци.
Декември е познат по својата славеничка сезона, компаниите се подготвуваат традиционално организирајќи ги предновогодишните прослави на крајот на годината. Сега постои можност со еден билет поединци да се приклучат на настанот и да следат повеќе концерти. Истовремено да се поврзат со професионалци од ИТ индустријата и да креираат нови познанства и професионални врски во една енергична, празнична атмосфера, создавајќи спомени што траат долго по завршувањето на старата година.


Во Киното Фросина ќе има журка со реномираниот бенд Фолтин додека на главната сцена ќе настапат Нокаут. Организацијата е многу внимателно и детално осмислена така што концертот на Фолтин и на Нокаут нема да се поклопуваат, токму затоа и бројот на карти за оваа незаборавна вечер е ограничен.
Во Џебно Кино ќе има меѓусебен предизвик на колегите со или без пеjчки способности. Домаќинот ќе се погрижи караоке настанот да тече непречено, да се забавува толпата и да дава коментари за изведбите. Клуб МКЦ пак е резервиран за целовечерно танцување со диџеј Гоце Саф и диџеј Чваре. На главната сцена (Сала 25 мај) ќе настапат и Нина Јанева и екипата.

Кулинарските задоволства ќе бидат во облик на исклучителни јадења и свежи салати со мешавина од сезонски зеленчуци, крцкави закуски и привлечни преливи. Ќе може да се ужива во вкусови со богат асортиман на елегантни предјадења и грил специјалитети подготвени до совршенство.


Во слободна продажба се пуштени само мал дел од билетите, затоа не чекајте и не ја пропуштајте шансата да бидете дел од оваа уникатна и незаборавна предновогодишна забава. Доколку имате прашања: meri@giftshop.mk

Продажни места:


Онлајн www.giftshop.mk Физичка продажба https://netaville.mk/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …