Претставата „Се случи еднаш во Женева“ вечерва во Лабораториум

Вечерва во Едукативниот Културен Центар Лабораториум, со почеток во 20:00 часот, ќе може да ја погледнете претставата „Се случи еднаш во Женева“ во режија на Кристијан Атанасов.

„Се случи еднаш во Женева“, според драмата „Прошетка низ шумата“ од Ли Блесинг.


„Да мразеше човештвото војна ќе имаше милиони како нас, а само двајца војници.“

Играат:
Јана Вељановска
Лазар Христов


Билетите по цена од 300 денари се достапни во Лабораториум.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …