НАРОДНИ ВЕРУВАЊА- Престапната година има свои правила: Еве што никако не смеете да правите во текот на 2020. година!

2024. година не е далеку, и како што сигурно знаете, таа ќе биде престапна. Поради тоа е важно во престапната година некои работи да не ги правите.

Според народното верување, многу започнати проекти во престапната година никогаш не се реализираат.


Еве што е најдобро да не се започне во 2024 година:

– Не започнувај со изградба на куќа. (Може да се појават несреќи, поплави, пожари, лизгање на земјиште …)
– Не се препорачува купување нов дом или преселби.
– Промената на работните места не е најдобрата идеја.
– Забрането е да се венчате или да се свршите во престапна година.
– Започнување на нов, самостоен бизнис!


Дали ќе ја почитувате забраната или не зависи од вас. Запомнете дека позитивниот став секогаш ќе ви помогне да ги избегнете проблемите во престапната година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 22.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Типични претставници на Овен имаат одличен работен ден пред нив. Со добра организација …