Грижете се за кожата на најмладите!

Спречување или лекувањето при егземата на детската кожа се прави со тоа што треба да се спречи кожата на детето да се исуши или да чеша и да се избегнат предизвикувачите кои создаваат иритации или воспалување.

Атопичната кожа со нејзините несакани придружници на сувост, иритација и постојано чешање бара ниво на нега што го надминува вообичаеното. Во решавањето на оваа сериозна грижа за кожата кремот AtopiControl на Еуцерин е вистински херој кога станува збор за козметика особено ако зборуваме за производ со моќен состав.


Дизајниран е како секојдневен крем за тело, ова смирувачко ремек дело зазема централна улога во задоволувањето на уникатните потреби на атопичната кожа, особено околу деловите на телото што може многу да вознемират кога се иритирани како лакти и колена. Пристапот на Еуцерин е со големо внимание и деликатност, при што се искористува смирувачката моќ на ликохалконот А и мешавината на липиди, вклучувајќи Омега-3, Омега-6 и Церамиди.

Особено е важно да се има соодветна нега за детето веднаш по бањање и во студените месеци, кога е вклучено греењето. Колку е „помрсна“ кремата, толку подобро може да ја задржи водата во кожата на детето. Токму затоа е важно да имате проверен и доверлив производ за најмилите.


Производот е без мирис и сосема прилагоден за најмладите. Важно е кога станува збор за децата да се има во предвид дека студиите покажуваат позитивни резултати од оваа крема по четири недели. Атопичната кожа не познава возраст, а олеснувањето е особено важно да биде достапно за најмладите,

Признанијата за AtopiControl се поддржани од клинички и дерматолошки студии што ја потврдуваат исклучителната ефективност на кожата со дерматит. Посветеноста е да се обезбеди не само нега на кожата туку и терапевтско искуство и да се постигне удобност и благосостојба.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 22.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Типични претставници на Овен имаат одличен работен ден пред нив. Со добра организација …