астро

Дневен хороскоп за сабота, 15.12.2018:Ќе бидете како магнет за луѓето околу вас, а заедно ќе бидете прекрасно друштво за забава овој декемвриски викенд…

Меркур во Стрелец и денес е се’ до 6. јануари кога ќе премине во Стрелец ни донесува прегршт добри вибрации, оптимизам и енергија која секогаш ни е добредојдена. И’ самите ќе бидете како магнет за луѓето околу вас, а заедно ќе бидете прекрасно друштвенце за забава овој декемвриски викенд. Толку …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 14.12.2018: Ова се обично оние денови во годината кога забрзано работиме на „прочешлување“ на годината која изминува и осмислување на иднината…

Транзит на Месечината преку знакот на Риби овој петок ќе не наведе да планираме настани и случувања како за наредниот викенд така и за идната седмица па и понатаму. Бидете неуморни, посветени и трпеливи во своето анализирање и барање грешки и пропусти. На вашето око ништо нема да му избега. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 13.12.2018: Ова е период на будење на нови сили, вера во себе, експанзија на идеи и храбро гледање во иднина…

Меркур од денес е повторно во Стрелец во кој престојувал од крајот на октомври се до почетокот на декември. Ова е период на будење на нови сили, вера во себе, експанзија на идеи и храбро гледање во иднина…Мотивираноста и неустрашивоста на Стрелецот се секогаш за тоа да се обиде, испроба, …

Повеќе »

Секогаш мора да биде по нивно: Ова се најтврдоглавите знаци во хороскопот!

Сигурно познавате некого за кого компромисот е нешто непознато. Тоа се оние лица кои баш секогаш мораат да бидат во право, за каква и ситуација да станува збор. Тврдоглавоста е најизразена кај следните три знаци во хороскопот. Лав Најегоистичен од сите знаци, на Лавовоите под честа им е да признаат …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 12.12.2018: Веселете се и грижите оставете ги за некој друг ден – немојте да започнувате никаква нова работа туку посветете се на дружење!

Оваа среда продолжуваме во ист ритам како и претходниот ден. Меркур на последниот степен на Скорпија порачува да се веселите и грижите да ги одложите за некој друг ден. Немојте да започнувате некои сериозни работи и преговори. Денес можете да звучите немотивирано, во клучниот момент мислите можат да ви одлутаат. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 11.12.2018:Ќе има многу понуди за забава, запознавање на нови лица, љубов, ќе владее нова енергија која и вас ќе ве „зарази“…

Вторник е, а на небото Месечината влегува во знакот на Водолија, и следи период на нагласени комуникациим било да станува збор за социјални мрежи или пак средби во живо. Ќе има многу понуди за забава, запознавање на нови лица, љубов, ќе владее нова енергија која и вас ќе ве зарази, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 10.12.2018:Почеток на нови дилеми на работа но и во љубовта – потребно внимание при донесувањето вистински одлуки!

Овенот се забавува, Бикот мора да попушти,Близнаците без нервоза, на Ракот му напредува работата, Лавот оптимистичен, Девицата креативан, Терезијата е трома, Скорпијата бара верност, Стрелецот неблагодарен, Јарецот подготвен за работа, за Водолија среќа, а за Рибите нови емоции. Ова е денешниот дневен хороскоп: Овен Работа Отвори сте за секој разговор …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 09.12.2018:Потрага по среќа, ентузијазам, љубов, пари – сето тоа ќе ги погоди знаците денес…

Овенот креативен, Бикот не знае што сака, Близнаците нерасположени, Ракот во потрага по среќа, добар ден за работа за Лавот, Девицата е нереална, Терезијата е ентузијастична, на Скорпијата и доаѓаат пари, Стрелецот нерасположен, Јарецот ладнокрвен, Водолијата задоволна, а Рибите уживаат… Ова е денешниот дневен хороскоп: Овен Работа Вие сте креативни …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 08.12.2018:Ден кој ќе биде интересен за сите знаци – во љубовта, релациите но ќе има и неочекувани повици…

Овенот тврдоглав. Бикот инспириран, Близнаците задоволни, на Ракот му претстои добар ден, Лавот амбициозен, Девицата е напната, Терезијата незадоволна, Скорпијата затворена, добар ден за работа на Стрелецот, на Јарецот повик од странство, Водолијата ја подобрува комуникацијата, а Рибите се чувствуваат супериорно. Ова е денешниот дневен хороскоп за8. декември 2018. година. …

Повеќе »