Ослободете се од “суви раце”

Во свет каде што постојано рацете се изложени не е изненадување што често го носат најголемиот товар од секојдневните битки. Кожата на рацете е изложена на бескрајна низа на надворешни влијанија, од суровите временски услови до честото миење на рацете и изложеноста на разни хемикалии. Многу луѓе, се случува да имаат суви раце – тивка борба која често поминува незабележана.


Сувите, груби раце можат да бидат непожелен гостин за многумина. Виновникот зад оваа непријатност е компромитирана кожна бариера. Овој критичен одбранбен механизам обично ја одржува кожата хидрирана и заштитена од надворешни агресори. Меѓутоа, кога ќе попушти, влагата бега и рацете може да се случи да станат исушени и груби.

Со внесување на кремот за раце на Eucerin UreaRepair Plus, постои надеж за оние кои бараат ослободување од овој вообичаен предизвик. Оваа крема за раце, збогатена со уникатна мешавина на состојки како уреа и природни навлажнувачки фактори (NMFs), нуди спас за сувата кожа на рацете. На тој начин доаѓа до обновување на природната заштитна бариера на кожата, спречувајќи понатамошно губење на влажноста и обезбедувајќи им на рацете да останат хидрирани.


Специфичноста на оваа формула лежи во способноста да обезбеди моментален одмор и долготрајна хидратација, дури и при постојано миење на рацете. Всушност, кремот за раце UreaRepair Plus на Еуцерин и дава на кожата до 48 часа отпорност на сувост и ја враќа нејзината виталност.

Но, она што го прави оваа крема за раце навистина посебнo е што се грижи за сите типови на суви раце, вклучувајќи ги и оние погодени од специфични состојби како што се и одредени медицински состојби. Кремата за раце UreaRepair Plus на Еуцерин беше подложена на ригорозни клинички и дерматолошки студии во однос на ефикасноста и подносливоста на кожата. 


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Какво време не очекува денес и утре

Метео прогноза на Славчо Попоски: Денес, како и утре (понеделник) во Македонија очекуваме постабилна атмосфера, …