Читаме музика со Алек Солтиров

На 23.02 (петок), во 17:00 часот, во кафе Литература во Дајмонд Мол, ќе може да уживате во настапот на Алек Солтиров.

Овој настан е почетокот на серија музички дружби со кои ќе се понуди нова, подобрена понуда на скопската урбана сцена.


Алек Солтиров ве води на длабоко музичко патување со современи електронски звуци во ритмички моќни акорди.

Ве очекуваме!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вечерва во Кинотека на Македонија ќе се одржи проекција на документарниот филм „Време на бетон“

Во Кинотека на Македонија, вечерва со почеток во 20:15 часот, ќе биде прикажан македонскиот документарен …