Алексеј ја прими првата трансплатација на матични клетки во Турција

Алексеј ја прими првата трансплатација на матични клетки во Турција!
Но, неговото лечење не застанува тука, при што потребни се 19000 евра за следната трансплатација.
Поради тоа, повторно сте ни потребни вие, хуманите луѓе да ни помогнете заедно да му овозможиме живот на малиот Алексеј!
Неговата судбина е во наши раце, па затоа донирајте на:
А1: 143 476
Телеком: 143 132
Денарска сметка: 250500025372085, Sparkasse
Девизна сметка: IBAN-MK07250780007344136
SWIFT-INSBMK22, Sparkasse

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Павловден

Светиот апостол Павле особено е значаен за Македонците. Своето прво патување надвор од Азија тој …