„Живот крај Гробишта“ – стенд ап шоу на 3оки Донев

На 18 јануари 2024 година во Jazz Inn во Охрид, со почеток во 20:00 часот, ќе може да го погледнете стенд ап шоуто на 3оки Донев насловено „Живот крај Гробишта“.

„Живот крај Гробишта” е соло шоу на 3оки Донев, во кое има внимателно одбран хумор за сите вкусови.


Карти на www.hahaha.mk по цена од 250 денари.

Загревање Никола Братучед Сиљаноски.


Ве очекуваме!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Костадиновска-Стојчевска: Го враќаме симболот на Скопје – Универзалната сала

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска ги најави градежните активности за реконструкција и адаптација на …