За Искра – Да бидеме хумани:Со секое купување на нејзино дело помогнувате за нејзината терапија!

Акција на Групиер за продажба на делата на Искра Донева за помош за нејзината терапија! Книга по избор: Скакулче игра плочка, Татко или Лазарополски хаикуа по цена од 100. ден.
Одберете оригинален подарок за своите најмили, изненадете ги со некое од делата на Искра Донева, нашата млада и реномирана поетеса.
Искра Донева е родена на 20 јули 1983 година во Скопје. Чита, пишува и објавува од нејзината седма година. Во 2000 година на јавноста и се претставува со првата стихозбирка „Говорот на срцето“. Во изминатите години издаде голем број на дела меѓу кои и: Скакулче игра плочка , Татко, Лазарополски хаикуа, Калеидоскоп, Љубовни далги…


Со купувањето на делата , допринесувате за подобрување на здравствената состојба на Искра коjа има церебрална парализа од раѓање.
Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
Книга по избор:
Скакулче игра плочка,
Татко
Лазарополски хаикуа
*Со секоја купена книга донирате за терапијата на Искра Донева

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПРОБАЈТЕ И ВИЕ – Страдате од несоница? Ова се трикови кои ќе ви помогнат побрзо да заспиете

Несоницата е проблем кој погодува многу луѓе ширум светот. Долгорочните проблеми со спиењето можат негативно …