“Временски Одрази“ – самостојна изложба на Ристе Мицевски

Утревечер во Оро-радио, галерија и бар, со почеток во 20:00 часот, ќе може да ја погледнете самостојната изложба на нашиот талентиран уметник Ристе Мицевски, со наслов “Временски Одрази“, на која ќе бидат претстави неговите најнови дела создавани во текот на последните пет години.

Оваа уникатна колекција на слики претставува вистинско патешествие низ различни стилови, техники и инспирации. Уметникот не само што го прикажува своето виртуозност во различни уметнички стилови, туку исто така го изразува своето разнообразно искуство и емоционално богатство. Од апстрактните експлозии на бои преку секојдневните сцени, изложбата “Временски Одрази” нуди поглед во динамичниот свет на уметникот. Оваа колекција не е само светкач на креативни стилови туку и рефлексија на личниот раст и развој на уметникот. Од секоја четка се чувствуваат години на истражување, учење и искуства. Тоа се не само слики, туку и визуелна проза која го опишува времето во која се создадени.


Изложбата “Временски Одрази” претставува уникатна можност за љубителите на уметноста да се впуштат во светот на креативноста и да го искусат еволуционираниот израз на уметникот. Одкријте ги секојдневните сцени, изразите на емоции и градењето на стилови што овозможуваат оваа изложба.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Костадиновска-Стојчевска: Го враќаме симболот на Скопје – Универзалната сала

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска ги најави градежните активности за реконструкција и адаптација на …