(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) АВТОМОБИЛ ПОЛЕТАЛ СО БРЗИНА ОД 320 КМ НА ЧАС: Страшна смрт на тркач во Австралија

Камерите го снимија ужасниот момент кога професионален возач на драг трки загинал кога неговиот автомобил ги пробил безбедносните бариери и удрил во кулата со камери со 320 километри на час.
Сем Фенек се натпреварувал на тркачката патека Вилоубенк, западно од Бризбејн, Австралија, а несреќата се случила во саботата нешто пред 19 часот.


Шокантна снимка покажува како неговиот автомобил гребе до ѕидот на бариерата пред да полета, лебди во воздухот и се крши на парчиња.
Болничарите се обиделе да го спасат Фенек, познат драг тркач, но тој починал на местото на настанот.

Извор: Daily mail


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …