Во што најчесто грешат жените кога флертуваат?

Излеговте на првиот состанок со вашето момче и се било прекрасно, но после тоа тој никогаш повеќе не ви се јави. Речиси и да нема жена која барем еднаш не поминала низ вакво искуство. За што всушност се работи и кои се најчестите женски грешки во флертувањето?
Некои жени се родени да флертуваат, други се помалку упатени во таа област. Сепак, и најдобрите грешат во оваа дисциплина, а ова се најчестите женски грешки во флертувањето.

Нејасни сигнали
Не е доволно убаво да се облекувате и од внатре да горите за тоа. Ако не му дадете до знаење дека ви се допаѓа, со насмевка, лежерен допир или заинтересирано слушање, нема да знае дека ви се допаѓа.


Прекумерна самодоверба
Зборувањето за други момци кои ви пеат под прозорецот и чекаат во ред само да ве видат, ќе го избркаат момчето што ви се допаѓа. Никој не сака фалбаџии.

Премногу смеење
Мажите сакаат кога се смеете на нивните шеги, но ако претерате, ќе помислат дека глумите и ќе го доживеат тоа како знак дека не се смешни. Кога ќе го повредите нивното его, не можете да очекувате да уживаат во безопасен флерт.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„На одмор сум, во Скопје сум“ – Настан со најразновидни активности за сите деца

Во организација на општина Центар, од денес започнува големо дружење секој ден со различни активности …