Во преполна сала и добра енергија помина концертот на Жељко Самарџиќ во Скопје

Во преполна сала и добра енергија помина концертот на Жељко Самарџиќ во Скопје.  Гостинка на концертот беше Калиопи која со Самарџиќ  ја пее „Знам”, која ја напиша Ромео Грил, а од лани стана доста популарна во регионот, а гостуваше и Бора Чорба.

Ефективен беше стартот на  концертот со песната „Бисер балкански” од Гоце Николовски и целата сала пееше со него. Присутните во еден глас ја пееја култната песна и тоа дополнително ја загреа атмосферата заедно со настапот на гостите кои ја разиграа публиката кога во дует ја испеаја „Елено ќерко”.


Самарџиќ пееше речиси три часа, раскажуваше забавни приказни и се фотографираше со публиката,
Единствениот естраден магазин “Бекстејџ” , од прв ред ја пренесе атмосферата за која долго ќе се зборува, а што се забележа камерата погледнете во видеото

 


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кинотека во рамки на проектот „Сезона на филмски класици“ ќе го реставира филмот „МИС СТОН“

Кинотека ова година ќе го реставира филмот МИС СТОН на Жика Митровиќ, во рамки на …