(ВИДЕО+ФОТО) ПОЧИНАЛ АКТЕР ОД ХИТ СЕРИЈА: Ал Пачино неутешен!

БРУС Меквити, актер познат по улогите во сериите „Сопрановите“ и „Закон и ред“, починал во Њујорк на 65-годишна возраст.
Неговата сопруга Керол Оукс ја потврдила тажната вест и рекла дека Брус во саботата бил примен во болница во Менхетен.
Гледачите го паметат по улогите во сериите „Сопрановите“ и „Како што светот се врти“, а прв пат се појавил во серијата „Закон и ред“ во 1991 година.


Својата ТВ кариера ја започнал во 1981 година, а на листата на серии во кои глумеше се „Барни Милер“, „Мајами Вице“, „Еквалајзер“, „Спенсер за изнајмување“, „ЛА Law, The Stand“, „Оз“ и филмот „Девојка од милион долари“.


Најголем успех во кариерата го имал со ликот на Дени Салерчи во серијата „Сопрановите“. Неодамна се појави во серијата на Нетфликс „The Way They See Us“.
Тој и неговата сопруга Керол ја имаа ќерката Софија Олива Окс.
Актерот Ал Пачино тешко ја примил оваа вест.
– Го сакав Брус Меквити. Неговите настапи секогаш беа блескави, радост за гледање. Тој беше олицетворение на актер кој се бори во Њујорк и успева во тоа. Ќе ни недостига – изјавил Ал Пачино со кого Брус дебитирал на Бродвеј во продукцијата „Американски Бафало“ во 1983 година.

Фото: Принтскрин/колаж

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Американскиот актер (66) уживал на плажа со сопругата (27) и ќерката (22)

АКТЕРОТ Долф Лундгрен е фотографиран на плажа во Сардинија во добро друштво. Имено, 66-годишниот актер …