(ВИДЕО+ФОТО) ГО ОСТВАРИЛА АМЕРИКАНСКИОТ СОН – ЗА САМО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ НАУЧИЛА АНГЛИСКИ, А СЕГА Е НАЈБАРАНА АКТЕРКА ВО ХОЛИВУД: Вака Ана де Армас станала Мерилин Монро

Ана де Армас многумина ја сметаат за една од најубавите актерки на денешницата, а го толкува ликот на познатата Мерлин Монро во новиот хит на Нетфликс „Blonde“.
Со руса коса и лесна шминка, Армас неверојатно личи на познатата Мерилин. Ова е продолжение на нејзината позната кариера, пред тоа имаше улога во Џејмс Бонд, во филмот „Нема време за умирање“.
Нејзината приказна е успешна. Имено, таа во САД дошла на 25. години, а англискиот јазик го научила за само неколку месеци.

– Дојдов на аудиција, го прочитав текстот, но не разбрав ниту збор. Требаше само брзо да го совладам англискиот јазик – истакнала таа во едно од интервјуата.
Ана де Армас е родена во Куба, во градот Санта Круз дел Норте. Нејзините баба и дедо се Шпанци, кои и дале шпанско државјанство. Така што живеела во Мадрид, како 18-годишна.Таму веќе станала позната актерка, во серијата „Интернат“, која се снимала од 2007. до 2010. година.
После тоа, таа заминала во САД и решила да го оствари американскиот сон. Очигледно и успеало, бидејќи сега Армас е во фокусот на светската јавност, а улогата на Мерлинка и донесе голем скок во кариерата.
Моментално е една од најбараните актерки во Холивуд, па за очекување е да ја очекуваат уште слични улоги.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на „Книга за Петре (Сите лица на расказот)“ во МАНУ

Во чест на 90 години од раѓањето на Петре М. Андреевски, денес, во 12 часот, …