(ВИДЕО) Жена покажала како изгледа бричењето во поодмината бременост и насмеала милиони

КОГА стомакот расте во бременоста, вообичаените ритуали како миење коса, педикир и бричење стануваат невозможна мисија. Тиктокерката @sarati, која има 10,5 милиони следбеници, покажала колку вакви ситници можат да станат проблематични.
Инаку, се работи за фитнес инфлуенсерка, кој во третиот триместар од бременоста сфатила дека другата состојба предизвикува физички промени кои влијаат на секојдневните задачи. Така да што подготвите за излегување станале предизвик.
„Кога си бремена а вечерта е за излегување“, напишала таа покрај видеото што го снимила со музика од Роки, популарната песна „Окото на тигарот“.
Таа се соблекла градник и гаќички, се намачкала со крем за бричење по целото тело. Се обидела да ја избричи бикини зоната, но ништо не гледала од стомакот. Ја подигнала едната нога, се обидела да си помогне со огледалото, но на крајот се откажала.
„Официјално не гледам што бричам“, додала таа.

@sarati Officially can’t see what I’m shaving 😂 #pregnancy ♬ Rocky: Eye of the Tiger – Best Movie Soundtracks


Видеото собрало неверојатни 61,7 милиони прегледи и 2,5 милиони лајкови и насмеало многу жени кои признале дека се во истиот проблем.
„Имам сопруг кој ми помага“, „Не сум ги избричила нозете од 3-тиот месец од бременоста. Сега сум во 8-ми месец“, „Воопшто не сум бремена и секој пат се откажувам“, коментирале некои.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 24.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работата оди во насока која вам ви одговара, само треба да бидете трпеливи …