(ВИДЕО) Возел во спротивен правец а потоа наишол шлепер…

Возењето во спротивен правец редовно завршува со фатална несреќа, и тоа без оглед на локацијата.
Последниот пример доаѓа од Колорадо, од патот I-74 од Илиноис, каде дошло до тешка несреќа кога возач на камионет возел во спротивен правец. Неговото возење го снимил возач од друг автомобил, а судејќи според снимката, камионетот се движел со брзина од околу 100 km/h кога „го собрал“ црвен камион. Иако фронталниот судар не бил во полна попречна површина поради брзата реакција на возачот на камионот, камионетот претрпел тешки оштетувања. Камионот, дополнително и се запалил, а кабината, до доаѓањето на пожарникарите, потполно изгорела.
Поради тежината на несреќата полицијата го затворила автопатот на два часа.
Среќа во несреќа е што и двајцата возачи минале со полесни повреди. После згрижувањето во блиската болница возачот на камионетот, 24. годишниот Тајлер Н. Ваналсбург е лишен од слобода и обвинет за возење под влијание на опијати и возење во спротивен правец.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 26.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Почетокот на работната недела има малку посложена слика за тоа што се случува …