(ВИДЕО) Тоше Проески: И кога ќе ме прашаат зошто го правам – зборови кои ќе ве трогнат!

„Ја претставувам Македонија онака како што знам, и се надевам дека тоа го правам добро!“

Само неколку реченици се, а не може да не ве трогнат. Не затоа што ние на Тоше му значевме колку и тој нас…


Туку и затоа што во еден момент неизбежно ќе ве потсетат на тоа каква неверојатно трагична судбина има Македонија: Да ги губи тие што ангелски ја претставуваат, а не се сигурни поради својата скромност достојно да ја претставуваат.

Ангелите си заминуваат а оваа земја добива други што ја срамат…


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …