(ВИДЕО) ТОР објавил нови видео вежби за челични мускули и ги воодушевил фитнес фанатиците

Фановите на Марвеловите јунаци ги воодушевила веста дека австралискиот глумец Крис Хемсворт во 2021. година се враќа во улогата на омилениот лик од филмот „Thor:Love and Thunder“. За тоа е многу битно да ја задржи одличната форма, а на Хемсворт тоа му успева како од шега. Со последното видео со тренерот Лука Зочи и стручњакот за борби Хорхе Бланко снимил интензивен тренинг.


View this post on Instagram

Wrestling some iron with Jorge and Zoco while yelling loudly and playing dramatic music. Wanna see more of this madness? Check out @centrfit! (Link in bio)


A post shared by Chris Hemsworth (@chrishemsworth) on


Триото одработило кружен тренинг кој вклучува вежби кои се вистински предизвик за целото тело и кои сите кои ќе ги испробаат ќе ги остави без здив.
Се послужиле со разни додатоци за вежбање како што се тегови, тегчиња, гирји и шипки и демонстрирале разни движења кои можат да бидат дел од тренингот со сопствената телесна тежина.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на книгата „Траума и театар: Горан Стефановски“ од Мишел Павловски

На 29 ноември 2023 година, во Културно информативниот центар во Скопје со почеток во 10:00 …