(ВИДЕО) Солзи и стоечки овации на премиерата на најновиот проект на „Некст Тајм“: Слушнете ја „Кога падна на Пирина“

Кино „Миленум“ вчеравечер беше претесно да ги собере фановите и пријателите на музичката група „Некст Тајм“, која го промовираше најновиот проект на кој се работеше буквално две години.
„Кога падна на Пирина“ е песната од која Стефан, Мартин и нивната екипа направија ремек-дело за слушање и гледање.

This image has an empty alt attribute; its file name is nekst-tajm.jpg
Тоа најдобро го покажа и неколкуминутниот аплауз во салата и солзите кај повеќето од публиката по промоцијата на видеото.


This image has an empty alt attribute; its file name is nekst-tajm-3.jpg
Сигурни сме дека нема да има Македонец на планетава кој нема да го „допре“ длабоко во душата ова што близнаците го направија заедно со Николче Мицевски, Огнен Шапковски, Кристијан Тодоров и останатата екипа.

Со гордост ви го претставуваме нашиот најнов видео запис. Веруваме дека македонскиот дух ќе живее вечно преку оваа песна. Веруваме дека ќе ве направиме горди.Го понудивме на Македонија тоа што го заслужува, им порачаа Мартин и Стефан на присутните во салата.
Инаку, пред промоцијата на видеоспотот, во салата гостите можеа да го погледнат и краткиот документарен филм во кој учесниците во проектот, а се разбира и Стефан и Мартин раскажаа за целиот процес на создавањето на овој прокет.


Она што можеби малку ги разочара присутните е информацијата која ја споделија Стефан и Мартин – дека ова е всушност последен ваков проект со преработки на стари македонски песни.

После ова „Некст Тајм“ вртат нов лист…


Погледнете го и уживајте во видеото на „Кога падна на Пирина“ и ако ви се допаѓа, споделете го на вашите социјални мрежи.


Текст и фото: Васко Спасоски

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Дванаесетте месеци“ – куклена претстава во Театарот за деца и младинци

Денес во Театарот за деца и младинци во Скопје, со почеток во 19:00 часот, најмладата …