(ВИДЕО) СО ЕДЕН ГЕСТ ОДРЖАЛ ЛЕКЦИЈА: Принцот Вилијам му покажал на Хари како се однесуваат припадниците на кралското семејство!

Принцот Вилијам му покажал на својот помлад брат како се прави тоа, затоа што, после напорните дискусии со кралицата се вратл на своите кралските должности.
Војводата од Кембриџ поминал часови разгледувајќи ја одлуката на принцот Хари да се повлече од кралските должности.
Било забележано дека е исцрпен додека се движел во Лондон вчера наутро – што не се забележувало неколку часа подоцна додека ги извршувал своите должности во Бакингамската палата.


Идниот крал одржал суд, прогласувајќи го поранешниот англиски капитен во крикет, Ендрју Штраус,за витез.
И’ покажал како да се биде мирен и да продолжи понатаму откако го напуштил Сандрингам по клучните разговори со кралицата за иднината на неговиот брат и Меган Маркл.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Менторската работилница „Што после средно“

Во среда, на 22 мај 2024 година, во кафе-книжарницата Буква, со почеток од 12:00 часот …