(ВИДЕО) Сакал да се покаже во „Мустанг“ а при тоа ја „изгубил“ девојката и убаво се посрамотил!

Возачите на „Мустанг“ во Америка често се на мета како агресивни, безобразни и пред се неспретни шофери. После ова видео се’ ќе ви биде јасно.
И’, додека на некои досегашни примери сме сведочеле на губење контрола над автомобилот со неславно завршување вон патот, во дрво или на сообраќаен знак, тука работите можеле да завршат многу полошо, и тоа по совозачката.
Приказната е позната. За да малку ги запали гумите друфтал и правел популарни „крофни“, возачот на „Мустанг“ буквално го запрел сообраќајот на раскрсницата. Публиката веќе била на позиција и во исчекување на претставата. Не местото на совозач исто така виспрена и храбра девојка, која исто така сака да се покаже па седнува на работ на вратата со половина тело надвор. Но, бидејќи не внимавала на часот по физика кога се зборувало за центрифугална и центрипетална сила, не е свесна дека работите би можеле да бидат лоши за неа што на крај и се случило.


View this post on Instagram

She wasn’t ready 😐


A post shared by 310StreetMedia (@310_1320) on


Во секој случај, моментално се советува социјално дистанцирање од два метри, а во случај на вакви примери не е лошо да се заобиколат во голем радиус.
А, кога сме веќе кај Мустанзите и неговите возачи, еве и еден понов пример.

View this post on Instagram

Mustang back at it again 🙂

A post shared by 310StreetMedia (@310_1320) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вештачка интелигенција кај апаратите за домаќинството за паметен, поврзан и одржлив дом

Повеќе не станува збор дали вашите домашни апарати за перење, чистење или пак кујнските уреди …