(ВИДЕО) „ОДЛИЧЕН Е“: Ал Пачино открил кој актер може да го замени

АКТЕРОТ Пачино за странските медиуми зборувал за тоа кој млад актер го гледа како адекватна замена за улогата на детективот Винсент Хана, која ја толкуваше во филмот „Врелина“.
Ако требаше да се снима продолжението на „Врелина“, Ал Пачино нема сомневање кој ја заслужува улогата на Винсент Хана.
– Тимоти Шарламе. Тој е одличен актер – рекол Ал Пачино, пишуваат странските медиуми.
Да потсетиме, Мајкл Ман го базираше сценариото за филмот „Врелина“ на вистинската приказна за криминалецот Нил Мекаули (Де Ниро), кој беше убиен од неговиот пријател, детективот Чарли Адамсон во 1963. година.
Режисерот Мајкл Ман ги опиша главните ликови на филмот „Врелина“ како две личности кои и покрај тоа што се на спротивната страна на законот, меѓусебно се почитуваат и се восхитуваат за нивната посветеност на она што го направиле на најдобар можен начин.
Тој најавил и дека наскоро на јавноста ќе и ја претстави книгата, која ќе биде и пред продолжение на „Врелина“, но не ветил дека ќе ја екранизира.


Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СЕ ЗАПОЗНАЛЕ ВО 2021 година – Џони Деп има нова љубов, среќата ја нашол со 33 години помлада руска манекенка

По неуспешниот брак со Амбер Херд, Џони Деп (61) среќата ја нашол со 28-годишната руска …