Видео од прославата на 50 години матура во Србија ги воодушеви луѓето, дошол и класниот (80)

На Тикток се појави видео од прославата на 50 години матура во Србија.

На видеото се гледа како генерацијата која дипломирала во 1973 година ужива во танцување и дружење со Тајчи и нејзиниот хит „Hajde da ludujemo“. Убавата прослава воодушеви многумина, особено кога забележаа дека се појавил и класниот раководител, за кој авторот на видеото во коментарите откри дека има речиси 80 години.


@user2033740879239

♬ original sound – Danica


„Колку ми е убаво да се види ова“, „А не можевме да се собереме на пет години матура“, „Ова е навистина одлично, да се видат луѓе по 50 години“, „Убаво, прекрасни сте“, напишале луѓето во коментарите. Видеото собра речиси 40 илјади лајкови.


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 19.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Нема потреба од брзање, но важно е да ги контролирате соработниците кои се …