(ВИДЕО) ОБЈАВЕНО ВИДЕО НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА (95): Еве како изгледа по ноќта во болница!

Британската кралица Елизабета (95) денеска изгледаше добро расположено додека ги извршуваше своите кралски должности на интернет, два дена откако по препорака на лекар го откажа планираното учество на самитот COP26 следната недела.
– Многу ми е драго што имам можност да те видам утрово, барем само на екранот – рекла кралицата додека преку видео врска го следела доделувањето на поетската награда на британскиот поет и преведувач Дејвид Константин.
– Не знам што ќе правиш со медалот? СЌе го ставиш во плакарот? го прашала насмеана, според снимката објавена од Бакингемската палата.


Минатата недела ја поминала ноќта во болница
Најстарата и најдолговечната кралица ноќта,од четврток до петок, ја поминала во болница поради неодредени проблеми кои не се поврзани со СОВИД-19.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашата истакната актерка Мајда Тушар

Мајда Тушар е родена во Скопје на 24 јуни 1950 година. Таа беше позната македонска …