(ВИДЕО) О Џеј Симпсон излегол од затвор

О Џеј Симпсон денес е пуштен на слобода, јавуваат светските агенции, повикувајќи се на изјави на гласноговорничката на затворот во Невада.
Да потсетиме, уште во почетокот на годината било објавено дека тој би можел да биде пуштен на слобода откако отслужил една третина од казната. Имено после девет отслужени години, од вкупно 33. години казна тој може на слобода.
Бил затворен поради вооружен грабеж и киднапирање во 2008. година. Во јули одборот за помилување предложил негово пуштање на слобода.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Свети Митрофан, првиот патријарх Цариградски

Свети Митрофан, првиот патријарх Цариградски Неговиот татко Дометиј, брат на римскиот цар Пров, побегна од …