(ВИДЕО) Навивачката била целосно збунета, а потоа следела убава сцена

НБА лигата им понуди на љубителите на кошарката (и не само нив) необична сцена.
Натпреварот меѓу Јута Џез и Шарлот Хорнетс на почетокот изгледаше сосема обичен.
Дури и кога за време на еден од тајмаутите, група танчерки излегле на паркетот.
Но, тогаш се случило нешто необично:
Една од танчерките била целосно збунета кога музиката и кореографијата на нејзините колешки и колеги се смениле без таа да биде подготвена за тоа. Она што следело по нејзината збунетост воодушевло многумина во Америка. И не само во Америка.
Зошто е тоа така, погледнете во краткото видео пред вас.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Концерт на грчкиот бенд „The Bonnie Nettles“ во Агора

Вечерва со почеток во 21:30 часот, во кафе барот Агора во Куманово, ќе се одржи …