(ВИДЕО) Мина Блажев-македонски претставник на „Јуниоревровизија“ ви претставува:„Танцување низ животот“

Мина Блажев, девојчето кое го запознавме на „Ѕвездичките на Пинк“ ќе не претставува на годинешното издание на „Јуниоревровизија“…

Македонија и годинава ќе учествува на детската Евровизија, а после минатогодишната историска победа на Грузија, јубилејното 15. издание ќе се одржи на 26. ноември во главниот град Тбилиси.


Боите на нашата земја овој пат ќе ги брани пинковата ѕвездичка Мина Блажев, која ќе се натпреварува со песната „Dancing Through Life” (Танцување низ животот), песна од авторскиот опус на Александар Масевски.
Ова ќе биде 13. учество за Македонија на детскиот Евросонг, каде што највисокиот пласман досега ни е 5. место, освоено во два наврати.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работната енергија на високо ниво, ќе го претставува овој прв работен ден во …