(ВИДЕО) Маж снимен како прескокнува покриви на облакодери

Маж во Њујорк е снимен како скока од покривот на облакодер, стотина метри над земјата.
Човек во костум е снимен во вторникот, на 4. октомври, од соседна зграда како скока по покривите на облакодери на Менхетен.
Снимателот Ерик Љунг бил во зградата спроти улицата кога видел човек како трча и скока преку предниот дел на зградата и почнал да снима.
„Изгледаше чудно лежерно додека го правеше ова. Јас не сум од градот, па сфатив дека тоа е само уште еден чуден момент во Њујорк“, додал Љунг.
Според странските медиуми, човекот всушност е градежен изведувач.
Андреа, жител на зградата стара 115. години, рекла дека мажот се искачил од прозорецот на станот на 23-ти кат откако го фотографирал истекувањето.
„Мојот светларник протекува – врне веќе пет дена. Ендрју, началникот во зградата, го замоли градежникот да дојде и да го погледне. Следното нешто што го знам, јас сум во кујната и го гледам, а тој е горе на кровниот прозорец и слика. Тој навистина беше на врвот на тие покриви без ништо“, додала таа.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …