(ВИДЕО) Македонската пејачка воодушеви на „Ѕвездите на Гранд“: И’ со пеењето и со изгледот!

Елена пееше песни од Марија Шерифовиќ и Тамара Тодевска, за да Марија на тоа искоментира дека токму поради тоа таа е храбра девојка и кандидатка, бидејќи нејзините песни се навистина тешки за пеење.
„Најдобра пејачка од Македонија, за оваа сезона, ако гледаме како целосен пакет“, „Не да знае да пее, таа ’убива“ од пеење’“, „Ако продолжиш вака, те гледам во финале“ … Ова беа само дел од коментарите на жирито во вчерашното издание од шоуто за музички таленти „Ѕвездите на Гранд“, упатени кон нашата поп пејачка Елена Миленковска, која сезонава реши, преку ова натпреварување да ги освои гледачите од целиот Балкан.
Елена е за прв пат на ова шоу, но судејќи според коментарите и билетот за пласман во втор круг, годинава ќе ја гледаме уште долго на оваа голема сцена.
Сите членови на жирито, составено од професионалци во музиката, беа единствени во заклучокот дека таа е досега најдоброто нешто од Македонија, а самиот Саша Поповиќ го потврди тоа, коментирајќи дека во неа гледа целосен пакет.
Елена пееше песни од Марија Шерифовиќ и Тамара Тодевска, за да Марија на тоа искоментира дека токму поради тоа таа е храбра девојка и кандидатка, бидејќи нејзините песни се навистина тешки за пеење.
Пејачката не беше поштедена ни од новинарите ширум балканот, кои пишуваат дека комплетниот пакет доаѓа од Македонија и ако продолжи вака, сигурно ќе ја видиме во финале.
Елена пред настапот во ова шоу, направи и фотосесија со фотографот Бојан Стоилковски, шминка и фризура Зоран Шурбевски и студио „Драма“ за комплетниот стајлинг, што само уште еднаш го потврди тоа дека нашата пејачка, која зад себе има веќе неколку поп хитови, кои се вртат по радио станиците и ги освојуваа првите места на топ листите, сериозно си ја сфати оваа работа и судејќи според коментарите на сите, ќе даде од себе да ја видиме во самото финале.
Настапот на Елена е веднаш на самиот почеток од емисијата. Уживајте!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работната енергија на високо ниво, ќе го претставува овој прв работен ден во …