(ВИДЕО) Мајли Сајрус „се скршила“ на бината и низ солзи порачала: „Сечие страдање е различно!“

Мајли Сајрус доживеала целосен емотивен слом на сцената, пред нејзиниот настап на Супер Боул
Пејачката плачела додека ја изведувала песната, која е посветена на нејзиниот поранешен сопруг Кујам Хемсворт.
Во пурпурно-црн навивачки фустан со натпис „FTV“, таа го започнала настапот со навивачката „Еј Мајли“, а во тој момент на сцената и се придружи и рокерот Били Ајдол, каде ја изведоа песната „White Wedding” и “Night Crawling””.


Мајли за време на настапот и оддаде почит на својата кума Доли Партон, пеејќи го нејзиниот хит „Jolene“, но по спектакуларниот настап, Мајли се скрши и плачејќи ја изведе песната „Wrecking Ball“. Пејачката ја држела главата и плачела цело време, а низ солзи и се обраќала на публиката:
„Оваа песна е за чувството на целосно скршено и разбивање, страдањето на секого е различно, но и на секој праг на болка“, рекла Мајли и додала:


„Носам многу сјај и носам многу оклопи, а носам и срце на ракавот кое е скршено повеќе пати“, заклучила пејачката. Мајли својот настап го завршила изведувајќи ја емотивната балада „The Climb“.

Фото: Принтскрин


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашиот истакнат поет, преведувач и професор Драги Михајловски

Драги Михајловски е роден на 16 октомври 1951 година во Битола, каде го поминал и …