(ВИДЕО) Мачка влегла во детска одалка и си играла како бебе

ВИРАЛНО видео од мачка како влегува во детска одалка ги освоила симпатиите на корисниците на Редит. Видеото беше објавено на тој форум од сопственикот на мачката, кој објаснил: „Мојата мачка користи одалка повеќе од моето дете. Се вика Меп и го прави тоа сам… Дури и во 3. часот наутро“.
На видеото се гледа како Меп како удобно седнува и со шепите си игра со играчките што висат за додаток за бебиња. Стотици љубители на мачки ја коментирале симпатичната сцена.


„Мип навистина знае како да ужива во животот“, „Па очигледно и тој е бебе“, напишале тие.

Фото: Принтскрин/Reddit


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 18.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот им доаѓа очекувано за повеќето родени во знакот Овен, …