(ВИДЕО) КЛЕКНАЛ ДА ГО ЗАПРОСИ ДЕЧКОТО ПА ДОЖИВЕАЛ ШОК: 25. милиони луѓе со неверување ја гледале оваа снимка!

Возачка на автомобил „Пежо“ предизвикала необична сообраќајна несреќа кога со автомобилот влетала во излогот на продавница во Бања Лука.

Нема повредени, но направена е поголема материјална штета на возилото и на објектот. Девојката излегувала од кружниот и во тој момент ја изгубила контролата над возилото и влетало во излогот.
Таа и рекла на полицијата дека возела во кружен тек и кога излегла, и се заглавила штиклата.
Во тој момент, возилото одеднаш забрзанло и таа се исплашила. Кога видела дека нема пешаци на тротоарот, таа свртела десно.


Со возилото избегнала „Голф“, кој бил паркиран на тротоарот, а потоа удрила во стаклениот излог. Од силината на ударот, половина од возилото завршило во продавницата предизвикувајќи поголема штета, како и на нејзиниот автомобил. Во продавницата се наоѓал само еден работник кој не е повреден.
Полицијата брзу дошла на местото на настанот и извршила претрес, а после тоа, со помош на камион влекач, автомобилот бил одвезен.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Нутритивни причини зошто да пиете чоколадно млеко

За децата чоколадното млеко секогаш претставува најголема радост преточена во чаша, нема дете што не …