(ВИДЕО) ХЕРОЈ ВО УНИФОРМА – ДА ЗАДОЦНЕЛ САМО СЕКУНДА: Американски полицаец во последен момент му го спасил животот на момче кое сакало да скокне од мостот!

Херој во полициска униформа му го спасил животот на млад човек кој сакал да се самоубие скокајќи од мост.
Во последен момент тој успеал да ја фати за ногата и да му го спаси животот.
Камерата на униформата на колегата снимила снимка од Брајан Реган како се качувал над оградата на мостот некаде во американскиот Тенеси во време кога момчето се подготвувало да го направи скоро фаталниот скок, пренесува Mirror.


Полицаецот покажал извонредни рефлекси и херојство спасувајќи го еден млад човек кој се откажал од својот живот. Го зграпчил за нозете, го повлекол на сигурно и го задржа на земја.
Канцеларијата на шефот на округот Кнокс ги објавила снимките за да му се заблагодари на службеникот за спасување на животот на младото момче.

Екран.мк/Mirror


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Читаме боса нова со „Акварела“ квартет

„Литература.мк“ во партнерство со радиото „Џез ФМ“ организираат низа музички настани во новото Café Literatura …